Alu kola Toyota Starlet
Dovolte, abych se představil. Jmenuji se Toyota Starlet. Narodil jsem se v roce 1973.
Sice se už nevyrábím, ale pořád dělám radost svým majitelům. Samozřejmě, že nejsem sám, je nás víc. Máme motor vpředu a pohon na přední nebo všechna čtyři kola (ten mají někteří mladší šťastlivci, kteří se začali vyrábět od roku 1990).
Co nás spojuje je bezporuchovost. Pár z nás má na tachometru přes 280 000 km. Když se o nás pán příkladně stará, tak se mu odvděčíme překvapivou dlouhověkostí. Třeba já si pamatuji, že jsem dostal nový výfuk, že mi radost udělala i výměna tlumičů. A - jasně - i brzdových destiček jsem se dočkal víckrát. Sem tam nějaká ta žárovka a to bude asi všechno. Přirozeně, že dostávám čerstvý olej a pravidelný přísun benzínu, o tom se přece nemusím zmiňovat.
Byl jsem hrozně pyšný, když jsem v roce 2005 zvítězil v testu spolehlivosti automobilů TÜV Report. V kategorii vozů starých 6 až 7 let jsem o velký kus předjel iPorsche Boxster! Já vůbec rád závodím - už jsem byl ve Finsku na Rallye tisíce jezera s Davidem Barnardem jsem dokonce vyhrál Rallye Barbados 1987! Ale nejvíc si to užívám po městě. Co bych si přál k Vánocům? Nové elektrony od Aluapneu.cz!
Pán prý o nich uvažuje a už se na koupi chystá. Zajeli jsme spolu do myčky a teď se jen lesknu. Hurá, jdeme se fotit! To aby mohl pán snímky nahrát do online konfigurátoru,
kde s nimi může dělat hotové divy. Hlavně, aby mi správně vybral ta krásná alu kola. V e-shopu mají víc rozměrů: 13″, 14″, 15″ nebo16″. Vše s roztečí 4x100. Těším se, ale nespěchám. Pěkně po pořádku. My, Japonci, si totiž na pořádek potrpíme.
Doporučené rozměry pneumatik pro Toyotu Starlet: 145/80R13 165/70R13 175/60R14 195/45R15 195/40R16